• Zbierka MODRÝ GOMBÍK

• Dnes sme na našej škole uskutočnili zbierku MODRÝ GOMBÍK.

Zástupcovia žiackeho parlamentu informovali o zbierke školským rozhlasom aj informáciou na stránke školy, aby deti aj rodičia boli o zbierke informovaní. Pani učiteľky na prvom stupni sa so svojimi žiakmi o zbierke porozprávali, aby aj malé deti rozumeli, že svojím drobným príspevkom pomáhajú šíriť dobro.

Tento rok je výťažok zbierky venovaný na pomoc hladujúcim deťom vo svete, ktoré trpia extrémnou podvýživou.

Za každý, aj malý príspevok, boli darcovia odmenení odznakom modrého gombíka, ktorý je symbolom tejto zbierky.

Spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu 115,- eur, za čo všetkým darcom zo srdca ĎAKUJEME! 🙏🩷

• MODRÝ GOMBÍK

• Milí rodičia, na našej škole práve prebieha zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné. Podporiť zbierku môžete zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK

na číslo 844 (1 SMS = 3 €) alebo cez www.modrygombik.sk Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme. Príspevkom do tejto zbierky pomôžete hladujúcim deťom.

Na našej škole sa koná zbierka do pokladničky dňa 14. mája 2024

• Alles Gute zum Muttertag 💝

• Na Deň matiek sa na hodinách nemeckého jazyka s láskou v srdiečkach pripravovali aj naši malí nemčinári z 1. A, z 1. B a z 2. A 🥰🥰🥰

“Meine liebe Mutti, alles gute zum Muttertag” 🥰
              (“Moja milá maminka, všetko dobré ku Dňu matiek” 🥰)

• Beseda so spisovateľkou

• Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom pre žiakov našej základnej školy zorganizovalo dňa 10. 5. 2024 besedu so slovenskou spisovateľkou Gabrielou Futovou.

Pred besedou sme sa zodpovedne pripravili na hodinách slovenského jazyka a oboznámili sme sa so životom a tvorbou autorky. Pani Futová nám hovorila o svojej práci, písaní, tvorbe kníh, záľubách, inšpiráciách, ale aj trošku o svojom súkromí a zvieratkách, ktoré doma chová a nevie si bez nich predstaviť svoj život. O všetkom nám hovorila pútavo a s neprekonateľným humorom. V závere sme spisovateľke položili množstvo otázok, na ktoré vždy pohotovo odpovedala. S radosťou nám podpísala svoje knihy a neodmietla ani fotografovanie.

• FREESTYLE OUTFIT NA JEDNOTKE

• Žiaci si prostredníctvom svojich zástupcov v žiackom parlamente navrhli, aby mohli mať deň, kedy môžu prísť do školy v teplákoch. Bežne sa totiž tepláky používajú na športové podujatia. Aby sa vyhovelo aj iným, ktorí by chceli vyskúšať niečo, čo si bežne do školy neobliekajú, zvolili sme v piatok, 3. mája, deň „FREESTYLE OUTFIT“. Hoci najviac prevládal „teplákový“ outfit, predsa niektorí zvolili aj iné zaujímavé outfity.

• Kníhtlač v modernej dobe

• V rámci dejepisu sa okrem iného piataci venovali druhom písma, prvým knihám a pod. Zaujala ich predstava ukladania písmen do tlačiarenského stroja a tak sme si oprášili jednoduchú techniku otláčania zemiakov v kontexte výroby matríc na kníhtlač. Tu je pár skúšobných výkresov i keď podstatnejšia bola samotná tvorba 😊.

#troskupraktickehodejepisu

• Kvety farbičkami na čiernom papieri

• V 7.B už figúru človeka i zvieraťa majú za sebou a tak si dnes vyskúšali nakresliť kvet podľa fotky/živého kvetu farbičkami na čiernom papieri 😊. Chlapci veru prekvapili nielen dievčatá, ale aj samých seba 😁.

• Ornamenty v praktickom svete

• S piatakmi sme sa venovali jednoduchej a pritom zložitej téme ornamentov v praktickom svete. Čičmanské vzory na jednoduchom domčeku však mnohých potrápili 😉 ... aj takto si svojou vlastnou skúsenosťou začínajú viac vážiť prácu iných ľudí 😊.

#uceniehrou

• Figúra človeka podľa živého modelu

• 7.A si dnes vyskúšala nakresliť figúru človeka podľa živého modelu😁. Zároveň si prvýkrát vyskúšali kresbu prírodným uhlíkom 😊. Asi si viete predstaviť ako bolo veselo 😁.

#abyuceniebavilo

• Vojaci očami detí

• Školské kolo súťaže "Vojaci očami detí" už máme za sebou 😊.

1. miesto - Martina Mlinkovičová, 7.A

2. miesto - Sofia Hutnyk, 9.A

3. miesto - Ema Oriešková, 5.B

4. miesto - Peter Šoltés, 8.B

• Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom

• Aj naši žiaci sa zúčastnili Behu oslobodenia. Nebolo to ľahké no stalo to zato😎. Šport nás baví. A niektorí obsadili víťazné stupne.

Dievčatá 2018 – 2017, 150 m: 2. Sabina SKlenárová

Dievčatá 2016 – 2015, 750 m: 2. Romana Sklenárová, 3. Larien Knošková