• FREESTYLE OUTFIT NA JEDNOTKE

• Žiaci si prostredníctvom svojich zástupcov v žiackom parlamente navrhli, aby mohli mať deň, kedy môžu prísť do školy v teplákoch. Bežne sa totiž tepláky používajú na športové podujatia. Aby sa vyhovelo aj iným, ktorí by chceli vyskúšať niečo, čo si bežne do školy neobliekajú, zvolili sme v piatok, 3. mája, deň „FREESTYLE OUTFIT“. Hoci najviac prevládal „teplákový“ outfit, predsa niektorí zvolili aj iné zaujímavé outfity.

• Kníhtlač v modernej dobe

• V rámci dejepisu sa okrem iného piataci venovali druhom písma, prvým knihám a pod. Zaujala ich predstava ukladania písmen do tlačiarenského stroja a tak sme si oprášili jednoduchú techniku otláčania zemiakov v kontexte výroby matríc na kníhtlač. Tu je pár skúšobných výkresov i keď podstatnejšia bola samotná tvorba 😊.

#troskupraktickehodejepisu

• Kvety farbičkami na čiernom papieri

• V 7.B už figúru človeka i zvieraťa majú za sebou a tak si dnes vyskúšali nakresliť kvet podľa fotky/živého kvetu farbičkami na čiernom papieri 😊. Chlapci veru prekvapili nielen dievčatá, ale aj samých seba 😁.

• Ornamenty v praktickom svete

• S piatakmi sme sa venovali jednoduchej a pritom zložitej téme ornamentov v praktickom svete. Čičmanské vzory na jednoduchom domčeku však mnohých potrápili 😉 ... aj takto si svojou vlastnou skúsenosťou začínajú viac vážiť prácu iných ľudí 😊.

#uceniehrou

• Figúra človeka podľa živého modelu

• 7.A si dnes vyskúšala nakresliť figúru človeka podľa živého modelu😁. Zároveň si prvýkrát vyskúšali kresbu prírodným uhlíkom 😊. Asi si viete predstaviť ako bolo veselo 😁.

#abyuceniebavilo

• Vojaci očami detí

• Školské kolo súťaže "Vojaci očami detí" už máme za sebou 😊.

1. miesto - Martina Mlinkovičová, 7.A

2. miesto - Sofia Hutnyk, 9.A

3. miesto - Ema Oriešková, 5.B

4. miesto - Peter Šoltés, 8.B

• Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom

• Aj naši žiaci sa zúčastnili Behu oslobodenia. Nebolo to ľahké no stalo to zato😎. Šport nás baví. A niektorí obsadili víťazné stupne.

Dievčatá 2018 – 2017, 150 m: 2. Sabina SKlenárová

Dievčatá 2016 – 2015, 750 m: 2. Romana Sklenárová, 3. Larien Knošková

Dievčatá 2014 – 2013, 750 m: 1. Nela Šárniková , 3. Nela Táborská

Blahoželáme❤️

Viac fotogragrafií nájdete TU

• Gruntovačka s Jednotkou

• Dňa 26.04.2024 sa žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zapojili do jarnej Gruntovačky, ktorá mala medzi žiakmi obrovský úspech. Organizátorom bola oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON. Bolo nám cťou skrášliť obľúbenú oddychovú lokalitu - Šibeničný vrch. V snahe pomôcť prírode nás nič neodradilo a výsledkom bolo množstvo vriec plných odpadkov.

Milí žiaci, patrí Vám poďakovanie. Nielen v mene učiteľského kolektívu, ale aj v mene dvoj či štvornohých obyvateľov Šibeničného vrchu.

• Výtvarné transpozície fyzikálnych, biologických či chemických procesov

• Tému "Výtvarné transpozície fyzikálnych, biologických či chemických procesov" sme v 9.B poňali experimentálne. Na každej novej hodine sme sa venovali inej zložke a tu môžete vidieť práve odraz chémie vo výtvarnom prejave ... žiaci si nielen bubliny vyrobili, ale aj aplikovali a farbili sami podľa svojho vkusu ... následne po zaschnutí sa takto vytvorené podklady dotvárali a vznikli krásne práce s tématikou mora či geografie.

#uceniesusmevom

• Kresba zvieraťa u siedmakov

• Umelci, neumelci, ale kresbu zvieraťa si skúšali aj oni. Naši siedmaci sa (v rámci cca polhodinky) takto popasovali s touto témou ... niektorí prekvapili samých seba :)

• Kópie a inšpirácie z dejín umenia

• Na krúžku Kreatívny ateliér máme veselo aj pri témach, ktoré vychádzajú z dejín umenia. Tento týždeň začali dievčatá pracovať na zadaní Pozitív a negatív v pravekých maľbách.

Techniku sme ale volili tiez blízku praveku a tak o zábavu bolo postarané :).

• Literárna exkurzia v TAJOVE

• 23. apríla 2024 sme so siedmakmi a šiestakmi navštívili Pamätný dom Jozefa Gregora Tajovského.

Expozícia v malebnej rodnej drevenici spisovateľa je venovaná histórii a významným osobnostiam obce Tajov s dôrazom na literárne kontexty Jozefa Gregora Tajovského a jeho manželky, spisovateľky Hany Gregorovej. Vo vstupnom priestore Pamätného domu sa nachádza malá expozícia venovaná ďalšiemu slávnemu tajovskému rodákovi, vynálezcovi, maliarovi, kňazovi Jozefovi Murgašovi.

Na miestnom cintoríne sme si uctili pamiatku Jozefa Gregora Tajovského a tiež sme videli symbolický hrob Jozefa Murgaša. Pred obecným úradom sme sa odfotili pri drevenej soche rodáka z Tajova.

• Mladý technik úspešný aj tento školský rok.

• Dňa 24.4.2024 sme sa zúčastnili prehliadky Mladý technik. Úspešný projekt. Úspešným ho robíte vy, naši žiaci. Až desať žiakov našej školy získalo diplom za vynaloženú prácu, úsilie.

Milí žiaci, vaše  ambície sa pretavili do úspechov, na ktoré môžete byť právom hrdí...

Mgr. Michal Straňák

Viac foto nájdete TU