• Naše úspechy

• V posledných dňoch sme zas o kúsok viac hrdí na našich žiakov.

Minulý týždeň nás potešila informácia o 1. MIESTE na KRAJSKOM kole biologickej olympiády. Marek Šulák, gratulujeme! Spolu s ním nás úspešne reprezentovala aj Alica Gocníková, ktorá skončila na 8. mieste.

Včera sme sa dozvedeli o postupe na kraj z 1.miesta okresného kola Hviezdoslavovho Kubína. Nelly Tonhajzerová, držíme palce!

Všetky súťaže ešte zďaleka neprebehli. Sme si istí, že niekoľko úspechov sa ešte dostaví. Tie doterajšie nájdete na webe školy: http://www.zsjanzh.edu.sk/oskole/uspechy.htm

• Týždeň knižných radostí v klube

• V rámci marca - mesiaca kníh deti absolvovali zaujímavé aktivity. V pondelok vyrábali záložky. V utorok sa zahrali na ilustrátorov. V stredu to bolo čítanie s porozumením - povelová hra. Vo štvrtok v skupinách riešili rozprávkový kvíz v power-pointe. V piatok odprezentovali svoju najobľúbenejšiu knihu.Týždeň knižných radostí v klube. V rámci marca - mesiaca kníh deti absolvovali zaujímavé aktivity. V pondelok vyrábali záložky. V utorok sa zahrali na ilustrátorov. V stredu to bolo čítanie s porozumením - povelová hra. Vo štvrtok v skupinách riešili rozprávkový kvíz v power-pointe. V piatok odprezentovali svoju najobľúbenejšiu knihu.

• Vážení rodičia,

z dôvodu Testovania 9 je dňa 22. 03. 2023 (streda) udelené riaditeľské voľno pre žiakov 5. – 8. ročníka.

Obedy budú automaticky odhlásené.

• Divadlo Etudy

• Aj tento rok sme medzi nás pozvali hercov z divadla Etudy. Dnes si pre nás pripravili rozprávku -  Včielka Elka – Rozprávka o rodinke Medonosných. Na túto tému chce divadlo Etudy upriamiť pozornosť detí a edukatívne pôsobiť na detského diváka. Samozrejme nechýbali vtipné dialógy a pekné pesničky.
              Tešíme sa na ďalšie stretnutie.
              Monika Giláňová​

• Registrácia do IQ olympiády otvorená!

• 📣Registrácia do IQ olympiády otvorená!

📣Nezmeškaj možnosť zapojiť sa a zasúťažiť si o skvelé ceny!

ÚČASŤ JE BEZPLATNÁ!

Registrovať sa a aj súťažiť môžeš aj zo školy, ale aj z domu!

Školské online kolo bude prebiehať 13.4.2023 - 21.4.2023. Bez registrácie nie je možné súťažiť.

IQ olympiáda je tak trochu iná súťaž na rozvoj logického myslenia!

... v tejto súťaži ťa nikto neskúša. Ty sám môžeš zistiť, čo dokážeš a čo ťa baví.

... úlohy ťa potrápia, ale tiež ťa budú baviť.

... nie si bifľoš a zo školy nenosíš samé jednotky? IQ olympiáda nie je o naučených vedomostiach, ale o zdravom rozume, kreatívnom myslení a schopnosti samostatného uvažovania.

... na víťazov čaká veľa zaujímavých a hodnotných cien - notebook, slúchadlá, spoločenské hry, encyklopédie a množstvo iných cien.

... IQ olympiáda je určená žiakom druhého stupňa základných škôl (5. až 9. ročník) a príslušných ročníkov osemročných gymnázií (príma - kvarta), ktorí majú hlavu na svojom mieste a chcú si porovnať svoje sily s ostatnými z celého kraja.

... najskôr sa musíš do súťaže zaregistrovať svojim emailom.

... súťaž prebieha v troch kolách – školské kolo, regionálne kolo - semifinále a celoslovenské kolo - finále.

... školské kolo sa rieši on-line – súťažiaci môžu úlohy riešiť v škole, doma, v knižniciach, skrátka kdekoľvek, kde sa pripoja na internet.