• Európsky deň jazykov - SÚŤAŽ!!!

• Pani učiteľky anglického jazyka si pri príležitosti Európskeho dňa jazykov pripravili pre všetky triedy 2. stupňa Jednotky súťaž o titul School Language Expert. Tento titul bude patriť triede, ktorá získa najviac bodov v jednotlivých aktivitách preverujúcich jazykové zručnosti všetkých žiakov triedy. (A nielen v jazykoch, ktoré sa učíme na škole.;-))

Víťazná trieda dostane okrem titulu aj symbolickú vecnú odmenu.

• Európsky deň jazykov

• Aj Jednotka dnes oslavuje Európsky deň jazykov (EDJ), ktorý sa z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu oslavuje každoročne už od 26. septembra 2001.

Hlavným cieľom je inšpirovať Európanov k učeniu jazykov, ktorých sa v Európe používa až okolo 225. Len pripomíname, že na našej Jednotke sa môžete naučiť 4 z nich; okrem materinského slovenského jazyka, je to jazyk anglický, nemecký a ruský.

Tak hor sa do učenia!:-)

• Desiata na JEDNOTKE od 01.10.2022

• Vážení rodičia a žiaci!

Dávame do pozornosti informáciu pre záujemcov o desiatu:

Cena desiaty:

1. stupeň = 0,52 € t.j. mesačne cca 10,40€

2. stupeň = 0,56 € t.j. mesačne cca 11,20 €

Odhlasovanie: ako obedy, deň vopred do 14,00 hod.

Platba: na účet ŠJ do 20. v mesiaci mesačne vopred (v mesiaci september do 23.9.2022)

Nezabudnite do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa, triedu.

Kedy :  9,25 – 9,40 hod.

Kde:  v ŠJ

• Telesná výchova trochu inak

• V pondelok si naši žiaci 6. - 9. ročníka vyskúšali základy sebaobrany. A neostaneme len pri základoch, ale jednotlivé techniky obrany plánujeme zdokonaľovať  každý mesiac pod  odborným vedením policajného príslušníka Jozefa Kováča. Okrem týchto základných techník obrany našich žiakov oboznámil aj s históriou bojového  umenia.Touto cestou mu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie hodiny pod jeho vedením.

• PONUKA KRÚŽKOV

• V piatok, 9.9.2022 si žiaci prebrali vzdelávací poukaz, ktorý môžu využiť pri záujmovom vzdelávaní.

Poukaz je možné použiť u akéhokoľvek poskytovateľa záujmového vzdelávania, ktorý organizuje pre žiakov v čase mimo vyučovania aktivity, ktorých obsah je zameraný na záujmovú, rekreačnú, telovýchovnú a spoločenskú činnosť žiakov.

Prihlásiť sa  na krúžok a odovzdať vzdelávací poukaz prosíme u príslušného vedúceho krúžku do 20.9.2022.

Zoznam ponúkaných krúžkov nájdete na fotografii :)